Zmarł ks. Roman Kopacz, proboszcz Drwini. Smutek w parafii

-

59-letni duchowny zmarł we wtorek. – Nasz Proboszcz, przyjaciel, człowiek głębokiej wiary, który kazania mówił zawsze od serca, były mądre i pełne wiary – relacjonują smutni parafianie. Dzień wcześniej rozeszła się wiadomość, że ksiądz jest zakażony koronawirusem.

Smutek w parafii

Ks. Roman Kopacz był gospodarzem parafii od 13 lat.

– Cenił prawdę i szczerość, niczego nie robił na pokaz. Kapłan-Człowiek, do którego można zawsze było iść i się wygadać. Umiał wysłuchać i dać nadzieję. Skromny i bardzo wrażliwy, nigdy się nie skarżył, nigdy nie prosił o nic dla siebie, nawet otrzymaną paczkę świąteczną zawsze oddawał bardziej potrzebującym. W jednych butach, w jednym swetrze… Był odważny nie bał się mówić prawdy – chociaż nie raz za to potem cierpiał – wspomina w mailu do redakcji rodzina państwa Potrzebskich z Bieńkowic.

– W czasie powodzi bardzo się zżyliśmy i tak już zostało. To on poświecił nasz dom, przychodził po kolędzie do firmy, był nawet z biskupem u nas w zakładzie. Przychodził posiedzieć pomóc jak chorowaliśmy – wiem, że modlił się za nas, po śmierci naszych bliskich, był kiedy płakaliśmy i kiedy się radowaliśmy.

– Kochał ludzi, kościół w Drwini. Bronił słabszych, szkoły, bronił strażaków, których bardzo wspierał, ale zawsze w cieniu, skromny. Takim go zapamiętamy. Dziś straciliśmy naszego prawdziwego Przyjaciela członka naszej rodziny…

fot. parafiadrwinia.pl

Kondolencje od władz gminy

„Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach” Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. ks. Romana Kopacza, Proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Drwini, kapelana strażaków Gminy Drwinia. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Wójt Gminy Drwinia
Rada Gminy w Drwini
wraz z pracownikami Urzędu Gminy

Zakażenie koronawirusem

– Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci – poinformował we wtorek w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Kwarantanną objęto 15 duchownych ośmiu parafii dekanatu Uście Solne, z którymi miał kontakt proboszcz Drwini.

Notka biograficzna

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle, jako syn Piotra i Olgi z domu Bukartyk. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.  

W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

GIS ostrzega przed ofertami „antywirusowych” produktów, m.in. suplementów diety

W przestrzeni publicznej, w szczególności w internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i...

Bochnia. „GK”: Uchwała śmieciowa zgodna z prawem, ale szef RIO ma wątpliwości co do ugody z konsorcjum

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie stwierdziła, że uchwała w sprawie nowych stawek za odbiór odpadów komunalnych w Bochni...

Wideokonferecja starosty z włodarzami gmin

Starosta Bocheński Adam Korta odbył wideokonferencję z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Bocheńskiego. Dyskutowano o bieżącej sytuacji w Powiece Bocheńskim związanej...

Brzesko. Przedsiębiorca dał szpitalowi 100 tys. zł na zakup respiratora

- 100 tys. zł na zakup respiratora przekazał naszemu szpitalowi Zygmunt Popiela z firmy Granit - poinformowała brzeska lecznica. To największa...

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia w powiecie bocheńskim. W Małopolsce już 93

W piątek wieczorem służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych aż 18 nowych przypadkach potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są dwa...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,041FaniLubię
738ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X