Pacjenci i osoby z personelu szpitala w Brzesku zakażone koronawirusem. Zamknięto kolejne oddziały

-

Wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o których poinformowały w niedzielę służby wojewody małopolskiego, są osoby z personelu medycznego szpitala w Brzesku. Po chirurgii, lecznica zamknęła także kolejne oddziały.

Jak informowaliśmy w piątek po południu, jeden z pacjentów hospitalizowanych na oddziale chirurgii brzeskiego szpitala okazał się być zarażony koronawirusem. Oddział został zamknięty, a sanepid zdecydował o objęciu personelu kwarantanną domową. Pobrano też próbki, które wysłano do testów – istniało bowiem duże prawdopodobieństwo, że pacjent mógł zarazić wiele osób.

Te obawy się potwierdziły. Dziś szpital wydał komunikat, w którym poinformował, że w  związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego zawieszona zostaje działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego

– Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do Oddziału Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz z przyjęciami do szpitala innych pacjentów, jeżeli  przewidywane jest u nich wykonywanie zabiegów operacyjnych – poinformowano w komunikacie.

Przywrócenie działalności poszczególnych oddziałów przewidywane jest za
7 do 14 dni. Pacjenci zgłaszający się do SOR w Brzesku, wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji na wymienionych wyżej oddziałach, będą kierowani do pobliskich szpitali.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023