Z domu tylko pojedynczo? Obostrzenia w sklepach? Dziś premier ma ogłosić nowe zasady w związku epidemią

-

Znaczące ograniczenie liczby osób, które będą mogły przebywać w sklepach i możliwość wyjścia z domu tylko pojedynczo – to niektóre z nowych obostrzeń, jakie w ramach walki z epidemią koronawirusa ma według RMF FM ogłosić dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

Z ustaleń reportera stacji wynika, że „w sklepie będzie mogło przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas”.

Dodatkowo w sklepach miałyby zostać wprowadzone godziny dla seniorów: „Będą to dwie godziny około południa, kiedy do placówek wpuszczane będą wyłącznie osoby 60+” – podaje RMF FM.

Innym ważnym obostrzeniem miałaby być możliwość wychodzenia z domu i poruszania się wyłącznie pojedynczo. Stacja podaje: „Nawet jeśli np. będziemy szli ulicą z członkami naszej rodziny – będziemy musieli zachować dwumetrowy odstęp. Regulacja ta nie dotyczy oczywiście rodziców z małym, niesamodzielnym dzieckiem czy opiekunów osób niepełnosprawnych”.

Czy te przecieki się sprawdzą? Czekamy na konferencję prasową Mateusza Morawieckiego.

O tym, że nowe obostrzenia będą, komunikował już wczoraj Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera – pisaliśmy o tym w naszym serwisie specjalnym dotyczącym koronawirusa TUTAJ.

Nowe restrykcje mają obowiązywać od północy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023