Policja nadzoruje pracę straży miejskiej. Jak to wygląda w Bochni?

-

Od czwartku straże miejskie i gminne w całym kraju podlegają nadzorowi policji. Rozpoczęła się więc m.in. współpraca Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Straży Miejskiej w Bochni.

Nowe regulacje związane są oczywiście z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Odpowiednie decyzje w tej sprawie przekazali strażom miejskim i gminnym wojewodowie.

Oznacza to m.in. ścisłą współpracę bocheńskich jednostek policji i straży miejskiej polegającą na wykonywaniu zadań w porozumieniu z komendantem policji.

Od czwartku w naszej dyspozycji jest straż miejska. Na pewno jest to bardzo potrzebna pomoc. Strażnicy miejscy łączeni są w patrole z policjantami. Jest też strażnik miejski, który pracuje w centrum monitoringu. To też jest bardzo pomocne, bo używając kamer możemy zobaczyć np. czy ludzie grupują się w parku – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Oprócz wspólnych patroli, które polegają głównie na kontrolowaniu osób przebywających w kwarantannie, strażnicy samodzielnie patrolują miasto.

Sprawdzamy czy zakazy i nakazy są respektowane przez mieszkańców. W czwartek akurat zabezpieczaliśmy teren, gdzie znaleziono niewybuchy. Natomiast od piątku mamy wyznaczone trzy główne miejsca, które mamy kontrolować: Planty Salinarne, Park Rodzinny Uzbornia i plac Turka – wyjaśnił w rozmowie z Bochnianin.pl Dariusz Gałązka, komendant Straży Miejskiej w Bochni.

Obecnie straż miejska skupia się przede wszystkim na działaniach związanych z zagrożeniem koronawirusem. Już od 16 marca ograniczona została bezpośrednia obsługa interesantów, a patrole zajmują się tylko najbardziej pilnymi sprawami. O bieżących zasadach funkcjonowania bocheńskiej jednostki straży miejskiej można przeczytać na stronie www.straznicy.bochnia.pl (bezpośredni link do komunikatu TUTAJ).

Opisane działania będą obowiązywać do odwołania.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X