Koronawirus. 29 pracowników szpitala w Brzesku z potwierdzonym zakażeniem

-

Z 36 potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie brzeskim aż 29 to personel Szpitala Powiatowego w Brzesku. Ponadto zakażonych jest 6 pacjentów tej placówki.

W poniedziałkowym komunikacie ministerstwo zdrowia poinformowało o 14 nowych zakażeniach w województwie małopolskim. Połowa z nich dotyczy powiatu brzeskiego. Do tej pory w tym powiecie zanotowano już 36 przypadków zakażenia. Zdecydowana większość to pracownicy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Na chwilę obecną mamy 29 pracowników z potwierdzonym wynikiem pozytywnym. Wśród tych osób są zarówno lekarze, pielęgniarki, jak i pozostali pracownicy – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Monika Burek, rzeczniczka prasowa Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Ponadto 6 potwierdzonych dotąd przypadków zakażenia to pacjenci szpitala. – Jeden pacjent jest jeszcze u nas, ale będzie przewieziony do szpitala zakaźnego – poinformowała Monika Burek.

Kilka dni temu kwarantanną objętych było 125 pracowników brzeskiego szpitala. Część z nich zakończyła już izolację i obecnie w kwarantannie jest ok. 80 osób personelu medycznego.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku nadal obowiązują ogłoszone ostatnio utrudnienia. To m.in. wstrzymanie udzielania świadczeń w oddziałach; wstrzymanie przyjęć pacjentów, u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych; wstrzymanie przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów. – Nie rozszerzamy ograniczenia działalności, ale też jest za wcześnie, żeby przywrócić działalność tych oddziałów – zaznaczyła Monika Burek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023