Niepołomice. Powstał autobusowy dworzec przesiadkowy

-

Po niemal dwóch latach prac budowlanych w Niepołomicach oddano do użytku nowy dworzec autobusowy Park&Ride.

Dworzec powstał z myślą o pasażerach korzystających z komunikacji aglomeracyjnej i z prywatnych linii busów. Na pobliskim parkingu można zostawić swój samochód i przesiąść się do autobusu. Co istotne, korzystanie z parkingu jest całkowicie bezpłatne.

Oprócz 130 miejsc postojowych dla aut, można skorzystać z ośmiu miejsc dla motocykli, pięciu dla osób niepełnosprawnych, czterech dla rodzin z małymi dziećmi, z zadaszonych wiat rowerowych oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Na dworcu znajduje się też toaleta.

– Cieszę się, że dworzec jest już gotowy. To ważna inwestycja, potrzebna zarówno miastu, jak i mieszkańcom. Pomoże rozładować ruch samochodowy i usprawni komunikację zbiorową – ocenia pełniący funkcję burmistrza Krystian Zieliński.

Na razie komunikacja zbiorowa funkcjonuje jednak w formie ograniczonej epidemią koronawirusa. Na przebudowę rozkładów jazdy przyjdzie czas po zniesieniu obostrzeń oraz oddaniu do użytku kolejnych przystanków. W ramach tego samego projektu dofinansowanego z unijnych funduszy powstaje m.in. Park&Ride w Woli Batorskiej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023