Bochnia. Ratownicy medyczni uruchomili zrzutkę. Na co zbierają? – zobacz WIDEO

-

Ratownicy bocheńskiego pogotowia ratunkowego uruchomili zbiórkę funduszy na portalu Zrzutka.pl licząc, że dzięki wsparciu darczyńców uda się kupić specjalne urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej.

Takie urządzenie jest już na wyposażeniu 4 bocheńskich karetek, brakuje jeszcze jednego, do ostatniego pojazdu. Były plany jego zakupu w tym roku. – Koronawirus je jednak pokrzyżował – przyznaje Sebastian Lewandowski, koordynator zespołów ratownictwa medycznego w szpitalu w Bochni.

Szpital ma teraz mnóstwo innych, nieplanowanych wcześniej wydatków – trzeba np. kupować dla ratowników specjalne kombinezony ochrony biologicznej. Koszt jednego to ok. 200 zł (swoją drogą, przed epidemią było to 50 zł), a takich kombinezonów na tydzień zużywa się 30 (po każdej akcji z pacjentem z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia koronawirusem są utylizowane).

Tymczasem sprzęt, na który mamy okazję się zrzucić, jest niezwykle przydatny w ratowaniu ludzkiego życia. Kiedy serce nagle przestaje pompować krew, skuteczne i nieprzerwane uciskanie klatki piersiowej jest konieczne do utrzymania krążenia do momentu, aż serce pacjenta podejmie pracę ponownie. Bez automatycznego urządzenia ratownicy czasem muszą dokonywać trudnych wyborów – bo nie da się prowadzić akcji reanimacyjnej w jadącej karetce. A urządzenie pozwala na jednoczesne utrzymywanie krążenia pacjenta i transport do szpitala. No i pozwala ratownikom na skupienie się na innych czynnościach ratujących życie, zapewniając im wolne ręce.

Takie wyposażenie nabrało też nowego wymiaru w czasach epidemii. O tym na wideo poniżej:

– Nikt z nas nie był przygotowany na koronawirusa. Robimy wszystko aby stanąć na wysokości zadania i ratować wasze życie i zdrowie – deklarują ratownicy.

Na zakup urządzenia potrzeba około 50 tys. złotych. Cel zbiórki ustalono na 55 tys. zł. Ewentualna nadwyżka środków zostanie przekazana na środki ochrony biologicznej oraz niezbędny sprzęt dla pracowników Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wpłat można dokonywać drogą elektroniczną i mogą to być dowolne kwoty. Każda złotówka się liczy. Poprzednie zbiórki już udowodniły, że nawet z drobnych datków potrafi się uzbierać suma nieosiągalna dla pojedynczego darczyńcy. W grupie siła!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/7y2d4x


Subskrybuj kanał Bochnianin.pl klikając w przycisk poniżej:

Więcej materiałów wideo tutaj: http://www.youtube.com/serwisBochnianinPL

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X