Szpital w Brzesku: „Prowadzimy przygotowania, aby po Świętach uruchomić działalność zawieszonych oddziałów”

-

– Pierwszy etap walki z rozprzestrzenianiem się zakażenia koronawirusem w samym szpitalu mamy za sobą – poinformowała dyrekcja Szpitala Powiatowego w Brzesku. W opublikowanym komunikacie zapowiedziano, że po świętach zawieszona w zeszłym tygodniu działalność kilku oddziałów zostanie wznowiona.

Zakażenia koronawirusem dotknęły zarówno personel jak i pacjentów szpitala. W sumie było to 29 osób personelu i 6 pacjentów. Kłopotem okazało się też objęcie kwarantanną aż 125 osób personelu – to w efekcie „zdziesiątkowało” załogę szpitala i trzeba było kolejno zawieszać działalność oddziałów: chirurgii, anestezjologii, intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy oraz blok operacyjny.

– Wielu z naszych kolegów i koleżanek z personelu medycznego oraz członków ich rodzin zmaga się jeszcze ze skutkami zakażenia koronawirusem i przebywają albo w szpitalu zakaźnym, albo na kwarantannie domowej. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! – poinformował brzeski szpital w komunikacie.

Przekazano też najważniejszą informację: – Aktualnie w szpitalu prowadzimy przygotowania, aby po Świętach uruchomić działalność zawieszonych oddziałów.

Przy okazji wspomniano też o płynącej nieprzerwanie pomocy dla placówki. – Proces wygaszania ogniska zakażenia koronawirusem, a teraz akcja czyszczenia i dezynfekowania szpitala pochłania ogromne ilości środków ochrony osobistej oraz środków do odkażania. Dzięki ciągle spływającym darowiznom możemy zapewnić personelowi dostateczną ilość materiałów i środków ochronnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X