R e k l a m a

Druhowie OSP z kilku powiatów Małopolski przekazali dary do DPS w Bochni

-

W poniedziałek wielkanocny strażacy z grupy „OSP MAŁOPOLSKA – WOKÓŁ KRAKOWA” odpowiedzieli na apel o wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni, gdzie ze względu na ognisko koronawirusa sytuacja jest bardzo ciężka.

Facebookowa grupa „OSP MAŁOPOLSKA – WOKÓŁ KRAKOWA” skupia jednostki ochotniczych straży pożarnych z Krakowa, powiatu krakowskiego, wielickiego, proszowickiego, wadowickiego i bocheńskiego.

Jak informują druhowie, w weekend po szybkiej wymianie informacji, w ramach współdziałania do OSP Tyniec przerzucono rzeczy z OSP Zielonki, OSP Bibice, OSP Bosutów, OSP Słomniki, OSP Kaszów, OSP Krzęcin, OSP Tyniec, OSP Szklary oraz OSP Buków, a następnie Ochotnicza Straż Pożarna Rusocice przewiozła wszystko na miejsce, gdzie wspólnie z naszą lokalną OSP Baczków (należy do facebookowej grupy) przekazały zebrany asortyment w sposób bezpieczny do DPS w Bochni.

Do bocheńskiego Domu Pomocy Społecznej trafiło m.in. 570 szt. maseczek, 258 par rękawiczek, 530 litrów wody mineralnej, 2 kombinezony, ale także np. papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w płynie i kostkach.

Ta sytuacja pokazała, że akcja #STRAŻACYMEDYKOM – działa! – cieszą się druhowie. – W jedności siła!

– Podziękowania należą się również grupie „Kobiety w Koronie” oraz grupie „Wołowice i okolice wspierają medyków” za przekazanie pokaźnej ilości maseczek, które również dostarczyliśmy na miejsce – dodają strażacy OSP. Wsparcie logistyczne dla transportu darów do Bochni zapewniła firma Marinex Mariusz Strózik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc