Długi weekend na drogach. Poważny wypadek w Woli Wieruszyckiej

-

Wielkanocny weekend w powiecie bocheńskim minął spokojnie. Na drogach ruch był umiarkowany co przełożyło się na niewielką ilość zdarzeń drogowych – informuje Łukasz Ostręga z KPP Bochnia. Doszło jednak do poważnego wypadku na terenie gminy Łapanów.

Niewielka ilość interwencji i zdarzeń drogowych pozwala uznać okres świąteczny za spokojny. Mieszkańcy powiatu bocheńskiego wykazali się dużą odpowiedzialnością i w zdecydowanej większości pozostali w domach stosując się do obowiązujących zakazów i obostrzeń w związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa. W trakcie kontroli osób przebywających na kwarantannie policjanci nie odnotowali żadnego przypadku naruszenia zasad jej odbywania, a w stosunku do 3 osób rażąco naruszających ograniczenia w przemieszczaniu się zastosowali postępowanie mandatowe i jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Na drogach powiatu bocheńskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych.

Kolizja na placu Gazaris

11 kwietnia, przy Placu Gazaris doszło do niegroźnej stłuczki pomiędzy samochodem osobowym, a motorowerem. Kierujący samochodem BMW wykonując manewr cofania nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparkowany skuter.

Dachowanie w Woli Wieruszyckiej

Do dużo poważniejszego zdarzenia doszło 13 kwietnia po godzinie 21 w miejscowości Wola Wieruszycka. Tam 39-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, będąc w stanie nietrzeźwości (2,18 promila alkoholu) na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Pojazdem tym podróżowało jeszcze dwoje pasażerów, jak się okazało będących również pod wpływem alkoholu. Jeden z pasażerów ze złamaną miednicą zastał przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na hospitalizacji. Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez większego uszczerbku na zdrowiu, natomiast fakt iż spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości i kierował samochodem bez uprawnień w najbliższej przyszłości przysporzy mu wiele problemów prawnych i finansowych. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi m.in. kara pozbawiania wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Pijany kierowca w Rzezawie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie świątecznego weekendu zatrzymali jeszcze jednego kierowcę pod wpływem alkoholu. Miało to miejsce 12 kwietnia w miejscowości Rzezawa. Policjanci zatrzymali tam do kontroli drogowej 31-letnią mieszkankę powiatu bocheńskiego, która kierowała osobowym volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości (1,24 promila alkoholu). Kobieta już wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie, za co zgodnie z przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023