Prawie 100 tys. zł na laptopy dla powiatowych szkół

-

Powiat bocheński pozyskał prawie 100 tys. zł z programu „Zdalna szkoła” na zakup 34 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz tabletu. Z urządzeń będą korzystać uczniowie oraz nauczyciele powiatowych szkół.

Aby zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii wystąpiła konieczność zamknięcia szkół i dostosowania sposobu nauczania do obecnych warunków. Nauczyciele zostali zobowiązani do prowadzenia lekcji z wykorzystaniem różnych programów i aplikacji, uczniowie zaś pozostając w domach muszą odrabiać lekcje m.in. z wykorzystaniem komputerów. Jednak nie wszyscy mają takie możliwości.

Z rozeznania, które zrobiliśmy wśród uczniów i nauczycieli, wiemy, że nie wszyscy mogą korzystać ze zdalnego nauczania, dlatego te laptopy trafią w pierwszej kolejności do tych uczniów czy nauczycieli, którzy tego najbardziej potrzebują – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Ponieważ wiemy, że zapotrzebowanie jest większe, złożyliśmy także wniosek w ramach Inicjatywy Środkowoeuropejskiej Central European Initiative, na zakup kolejnych 54 laptopów dla nauczycieli i uczniów naszych szkół. Wniosek złożyliśmy na początku kwietnia, czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie – dodaje Adam Korta.

Zakupiony sprzęt zostanie przekazany dyrektorom szkół, którzy następnie wypożyczą go uczniom do realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Kiedy uczniowie wrócą do szkół laptopy będą służyć całej społeczności szkolnej do celów edukacyjnych w pracowniach szkolnych.

Pomoc otrzymają uczniowie ZS nr 1 w Bochni (10 laptopów, tablet), ZS nr 2 w Bochni (5 laptopów), ZS nr 3 w Bochni (6 laptopów), I LO w Bochni (7 laptopów), II LO w Bochni (3 laptopy), CKZiU w Łapanowie (2 laptopy) oraz SOSW w Bochni (1 laptop).

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X