Parafie mają wywiesić na drzwiach kościołów informację o metrażu świątyni

-

Od poniedziałku, dzięki złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, we mszach będzie mogła uczestniczyć większa liczba wiernych. Ilu dokładnie? To uzależnione jest od powierzchni danego kościoła.

Jeszcze dziś podczas mszy w świątyni mogło być maksymalnie 5 wiernych. Nowe zasady mówią, że w nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć większa liczba osób – według przelicznika: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

W związku z tym biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał wczoraj zarządzenie, w którym w nawiązaniu do swojego poprzedniego dekretu, przywrócił możliwość celebrowania mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach.

Biskup zarządził także: – Należy poinformować wiernych o powierzchni budynku i maksymalnej liczbie osób mogących w nim przebywać, m.in. wywieszając tę informację na drzwiach świątyni.

Obowiązujące limity nadal nie pozwolą uczestniczyć we mszach wszystkim chętnym, dlatego bp. Andrzej Jeż poinformował, że podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane. – Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw – apeluje biskup.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023