Radni z gminy Rzezawa obradowali zdalnie w formie wideokonferencji

-

9 kwietnia radni gminy Rzezawa obradowali zdalnie w formie wideokonferencji. W takim samym trybie odbyło się wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Rzezawa.

Ze względów bezpieczeństwa podyktowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 radni gminy Rzezawa nie mogli spotkać się tak jak zwykle w sali sesyjnej. W wielu gminach obrady są odwoływane i przekładane na inne terminy, a w gminie Rzezawa postanowiono skorzystać z możliwości jakie dają nowe technologie.

Do sesji, jak i komisji on-line, wykorzystano specjalną aplikację. Dzięki niej radni, którzy łączyli się za pośrednictwem internetu ze swoich domów lub biur, nie tylko się słyszeli, ale też widzieli.

W podobny sposób obradują obecnie parlamentarzyści. To w tej chwili jedyna bezpieczna możliwość przeprowadzenia posiedzenia. Dopóki będzie taka potrzeba, będziemy korzystać z takiego rozwiązania. Nie możemy pozwolić sobie na brak organizacji tego typu obrad. Na każdym z nich podejmowane są bowiem ważne uchwały dotyczące spraw związanych z funkcjonowaniem naszej gminy – mówi Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

Posiedzenia z sesji Rady Gminy Rzezawa, także te odbywające się online, wszyscy chętni mogą śledzić w internecie dzięki transmisji na żywo – link TUTAJ.

Na podobne rozwiązanie zdecydowali się już m.in. radni z Nowego Wiśnicza.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023