Materiały ZUS-u porzucone w krzakach nad Rabą w Bochni – WIDEO

-

Czytelnicy Bochnianin.pl alarmowali wczoraj i dzisiaj, że nad brzegiem Raby trafili na podrzucone w krzakach śmieci, którymi okazują się być materiały informacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Są tam także duże ilości zeszłorocznych gazet – najprawdopodobniej prenumerowanych przez ZUS.

Sprawę bada już bocheńska straż miejska.

We wtorek 21 kwietnia funkcjonariusze sprawdzali ujęcie wody (to stała czynność wykonywana przez bocheńskich strażników – przyp. red.) i zauważyli papiery m.in. ZUS-u. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Trzeba m.in. ustalić właściciela terenu, posprzątać, sprawdzić czy są tam dane osobowe – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Dariusz Gałązka, komendant Straży Miejskiej w Bochni.

Pracownicy ZUS-u ustalają dlaczego ich materiały znalazły się w tym miejscu. O fakcie dowiedzieli się od portalu Bochnianin.pl. Rzeczniczce prasowej ZUS w Małopolsce przesłaliśmy stosowną mapkę z lokalizacją „wysypiska”. Możliwe, że śmieci zostaną uprzątnięte, natomiast osobnym wątkiem będzie znalezienie winnego ich podrzucenia nad rzekę.

Do sprawy wrócimy.

AKTUALIZACJA

19:38 – Dostaliśmy informację od ZUS, że ulotki zostały posprzątane. Sprawa będzie wyjaśniana.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X