W bocheńskim szpitalu jest już aparat do rezonansu magnetycznego

-

W Szpitalu Powiatowym w Bochni trwają ostatnie prace wykończeniowe w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Centrum Diagnostyki Obrazowej. W jej skład wejdzie Pracownia Rezonansu Magnetycznego, Pracownia Tomografii Komputerowej, a także pracownie RTG i USG.

Do bocheńskiego szpitala dotarł już nowoczesny aparat do rezonansu. Został zamontowany i czeka na otwarcie. Wstępnie planowano je na przełomie marca i kwietnia tego roku. Ze względu na epidemię koronawirusa, uruchomienie zostało przesunięte.

Jak tylko sytuacja się uspokoi, centrum zostanie oficjalnie uruchomione i rozpoczniemy wykonywanie badań, na które czekają mieszkańcy naszego powiatu – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Uruchomienie rezonansu w bocheńskim szpitalu to efekt starań zarządu powiatu bocheńskiego i dyrekcji bocheńskiego szpitala.

Bardzo nam zależało, aby takie badanie było dostępne na miejscu. Do tej pory nasi pacjenci musieli jeździć do Brzeska, Krakowa lub Tarnowa. Teraz będą mogli być diagnozowali w naszym szpitalu – podkreśla Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023