R e k l a m a

Szkoły zamknięte do 24 maja. Matura rozpocznie się 8 czerwca

-

W piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował o nowych terminach egzaminów ósmoklasisty, zawodowych i dojrzałości. Zdecydowano również o dalszym zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków – do 24 maja.

Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek – do 24 maja – poinformował Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Nowe terminy egzaminów:

  • 8-29 czerwca – egzamin maturalny;
  • 16-18 czerwca – egzamin ósmoklasisty;
  • 22 czerwca – 9 lipca – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w formule 2012 i 2017;
  • 17-28 sierpnia – egzamin zawodowy w formule 2019.

Matura 2020 zostanie przeprowadzona tylko w formie pisemnej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej.

Egzaminy mają być przeprowadzone z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa.

Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, aby przeprowadzenie egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

Przewidywany jest również dodatkowy termin matury dla osób, którym nie pozwolą wyjątkowe warunki, czy kondycja zdrowotna. Minister Dariusz Piontkowski przekazał, że będzie to na początku lipca. Z kolei poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września.

Poinformowano również, że te terminy pozwolą na rozpoczęcie roku akademickiego w normalnym trybie. Nauka w uczelniach wyższych została zawieszona również do 24 maja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia