Msze w Wiśniczu zawieszone. Kapłani na kwarantannie, jest apel do wiernych

-

W niedzielę Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu poinformowała, że do odwołania zawiesza wszystkie msze święte i nabożeństwa.

Jak poinformowano, przyczyną decyzji jest fakt objęcia kwarantanną wszystkich kapłanów parafii (jest ich czterech). Dwóch z nich miało kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. – Wszyscy czujemy się dobrze. Wszystkie informacje będziemy publikować na stronie parafialnej. Wszystkie intencje mszalne będą odprawiane zgodnie z wyznaczonymi terminami na plebanii – zapewniają duchowni.

Komunikat pojawił się na facebookowym profilu parafii tuż przed godz. 14:00. Wcześniej msze w wiśnickim kościele odbywały się normalnie (z ograniczeniem ilości osób wynikającym z rządowych wytycznych), wierni przyjmowali komunię.

W komunikacie zwrócono uwagę: – Po rozmowie z sanepidem informujemy, że osoby, które miały kontakt z kapłanami powinny monitorować swój stan zdrowia (mierzyć temperaturę). W razie dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

– Moja bratowa była na ostatniej mszy tam odprawianej, była do komunii jak pewnie wszyscy uczestniczący, a było więcej niż dopuszczalne 29 osób bo na zewnątrz drugie tyle – relacjonuje w mediach społecznościowych jedna z internautek.

Duchowni z parafii w Nowym Wiśniczu w swoim komunikacie zapewnili: – W tym trudnym czasie zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie za Was i dziękujemy za wszelkie przejawy wsparcia i życzliwości. Wierzymy, że Pan Bóg wszystkich nas zachowa w zdrowiu.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X