R e k l a m a

Wiśniccy więziennicy oddali prawie 10 litrów krwi – ZDJĘCIA

-

Pandemia koronawirusa nie jest sprzymierzeńcem krwiodawstwa. Krew, która tak bardzo potrzebna jest do ratowania ludzkiego życia w czasie pandemii jest na wagę złota dla szpitali oraz banków krwi. Na pojawiające się apele o oddawanie krwi odpowiedzieli funkcjonariusze z wiśnickiego zakładu karnego. W bocheńskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddali blisko 10 litrów krwi.

W ostatnich tygodniach zmianie uległy wszelkie procedury naszego funkcjonowania. Centra krwiodawstwa wprowadziły szczególne środki ostrożności, aby zapewnić osobom oddającym krew maksimum komfortu i zadbać o ich maksymalne bezpieczeństwo.

W wiśnickim zakładzie karnym regularnie krew oddaje kilkudziesięciu funkcjonariuszy Służby Więziennej. W trakcie ostatniego tygodnia 21 z nich nie pozostało obojętnych na apele centrów krwiodawstwa i oddali w Bochni blisko 10 litrów krwi.

Akcję wsparcia walki z koronawirusem przez resort sprawiedliwości można śledzić pod hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2024