R e k l a m a

Koronawirus na poczcie w Nowym Wiśniczu

-

U jednej z pracownic Urzędu Pocztowego w Nowym Wiśniczu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Budynek zdezynfekowano, a trzech innych pracowników placówki objęto kwarantanną.

Informację potwierdza biuro prasowe Poczty Polskiej. W miniony piątek 24 kwietnia kobieta nie pojawiła się w pracy i poinformowała, że osoba wspólnie z nią zamieszkała dzień wcześniej otrzymała pozytywny wynik testu w kierunku zarażenia koronawirusem. Dziś już wiadomo, że także pracownica poczty jest zakażona. Przebywa w izolacji domowej, jest w stanie dobrym.

W niedzielę w budynku przeprowadzono dezynfekcję. Na 14-dniową kwarantannę zostało skierowanych 3 pracowników urzędu pocztowego. Skrócono czas pracy – w tym tygodniu placówka będzie czynna w godzinach 9:00 – 15:00.

– Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni w związku z ujemnymi wynikami testu odstąpił od nałożenia kwarantanny na listonoszy – obecnie osoby te znajdują się na urlopach wypoczynkowych i mają wrócić do pracy 4 maja – wyjaśnia biuro prasowe.

Poczta zapewnia, że proces doręczania korespondencji jest realizowany bez przeszkód. – Przesyłki pocztowe oraz przekazy emerytalno-rentowe doręczane są przez pracowników skierowanych z innych urzędów pocztowych – wyjaśniono w mailu przesłanym do naszej redakcji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia