R e k l a m a

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Tarnowie wsparli DPS w Bochni

-

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Tarnowie ofiarowali 1 proc. swojego wynagrodzenia za maj dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Symboliczny czek w wysokości prawie 2600 zł przekazano w czwartek, a w poniedziałek pieniądze trafią na konto DPS-u.

W dobrowolnej zbiórce funkcjonariusze uzbierali dokładnie 2592,89 zł.

Z powodu specyfiki naszej pracy nie możemy wyjść na zewnątrz, publicznie okazywać naszej wdzięczności chociażby służbie zdrowia, ale całym sercem jesteśmy z tymi, którzy na co dzień tak jak my w zamkniętych dla publiczności instytucjach, służą drugiemu człowiekowi. Tak zrodziła się inicjatywa zbiórki finansowej dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Funkcjonariusze dobrowolnie mogli oddawać 1 proc. swojego majowego wynagrodzenia na rzecz DPS-u – powiedziała por. Beata Bańdur, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Tarnowie.

Wybraliśmy tę placówkę, bo w ostatnim czasie było o niej głośno w mediach. W związku z trudną sytuacją finansową, kadrową, a także zarażeniem koronawirusem zarówno pracowników, jak i pensjonariuszy. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa tarnowskich więzienników. Na początku kwietnia przekazaliśmy 2800 zł na szpital w Dąbrowie Tarnowskiej. W obydwie te akcje łącznie zaangażowało się ponad 200 funkcjonariuszy. Zebrane pieniądze trafiły do instytucji, które naszym zdaniem są najbardziej potrzebujące w tym trudnym dla nas okresie – dodała Beata Bańdur.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji.

W tych trudnych dla nas chwilach wiele osób oraz firm okazuje nam pomoc i wsparcie. Za wszelką życzliwość bardzo serdecznie dziękujemy. Dzisiaj Zakład Karny w Tarnowie przekazał nam prawie 2600 zł. Te pieniądze będą przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej mieszkańców i pracowników, a także na zakup środków do dezynfekcji – powiedziała Barbara Hałas, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

W bocheńskim DPS-ie potwierdzono do tej pory 53 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (36 podopiecznych i 17 pracowników).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia