Nie będzie wyborów prezydenckich w maju?

-

– Większość posłów Porozumienia gotowa jest zablokować prezydenckie wybory kopertowe w maju – poinformowało RMF FM. Według nieoficjalnych ustaleń reportera stacji Patryka Michalskiego, co najmniej 12 posłów ugrupowania Jarosława Gowina deklaruje, że sprzeciwi się powszechnemu głosowaniu korespondencyjnemu w tym miesiącu.

RMF informuje, że „Prawo i Sprawiedliwość wciąż jednak próbuje przeciągać posłów innych opcji na swoją stronę, by zniwelować sprzeciw koalicjanta”. – Rządzący kuszą awansami lub miejscami w spółkach Skarbu Państwa, co opozycja nazywa „politycznym kłusownictwem”. Czy to zadziała? Przekonamy się najpóźniej 7 maja.

Stacja odnotowuje jednak, że szanse na skuteczne poparcie prezydenckich wyborów kopertowych jest niewielkie wobec sprzeciwu „gowinowców”. – Możliwe, że w ostatnim tygodniu przed zaplanowanymi wyborami pojawi się więc nowa propozycja.

Reporter RMF FM Patryk Michalski opublikował na Twitterze swoją analizę i możliwe warianty rozwoju wydarzeń w najbliższych dniach.

Należący do Porozumienia poseł z Bochni Stanisław Bukowiec, goszcząc w czwartek w studiu Radia Kraków, powiedział: – Na pewno 10 maja jest to za krótki czas, żeby to przygotować dobrze. Co do tej daty jestem negatywnie nastawiony. Więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023