Brzesko. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

-

Mieszkaniec Śląska na jednej z brzeskich ulic ujął kierowcę, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 maja br. około godziny 11.00. 48-letni mieszkaniec Śląska widząc styl jazdy kierowcy forda nabrał podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Kiedy kierujący fordem zatrzymał się na jednej z brzeskich ulic i wysiadł z samochodu, wówczas 48-latek podszedł do niego. Wyczuwając od niego silną woń alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 56 – letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Jazda w stanie nietrzeźwym zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Trzeba się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023