R e k l a m a

7 tys. zł dla szpitali w Bochni i Brzesku od funkcjonariuszy więzienia w Nowym Wiśniczu

-

Ponad 130 funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu przekazało 1 proc. swojego miesięcznego uposażenia na rzecz znajdujących się w trudnej sytuacji, uczestniczących w walce z koronawirusem szpitali w Bochni i Brzesku. Łącznie udało się zebrać 7053,18 zł.

W ślad za przelanymi na konta placówek pieniędzmi, przekazano symboliczne czeki dyrektorom szpitali powiatowych w tych dwóch miejscowościach.

Pojawienie się pandemii koronawirusa postawiło przed służbą zdrowia wyzwanie nie tylko skutecznego leczenia, ale również przestrzegania rygorystycznych procedur epidemiologicznych, co przełożyło się na szybkie topnienie zapasów środków ochronnych – zwrócił uwagę Marcin Kalinowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.

Na problemy materialne szpitali odpowiedzieli mieszkańcy oraz instytucje powiatów z terenu bocheńskiego i brzeskiego, którzy ofiarnie na miarę swoich możliwości wspomagali materialnie placówki medyczne. – Wśród nich byli pracownicy i funkcjonariusze z więzienia w Nowym Wiśniczu, którzy czując odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych i mieszkańców swoich małych ojczyzn wykazywali się aktywnością od początku trwania pandemii – przekazał Marcin Kalinowski.

Więziennicy z Wiśnicza oddali wcześniej blisko 10 litrów krwi w bocheńskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowi. Przekazali również uszyte pod ich nadzorem maseczki ochronne dla funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Udowodnili tym samym, że bez względu na okoliczności można na nich polegać – dodał Marcin Kalinowski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia