Poseł Stanisław Bukowiec: Wybory prezydenta możliwe w czerwcu lub lipcu

-

Poseł Porozumienia Stanisław Bukowiec komentował w piątek wieczorem na antenie Telewizji Republika, a potem w TVN24, gorące wydarzenia polityczne związane ze wspólną deklaracją liderów PiS i Porozumienia dotyczącą terminu wyborów prezydenckich. Jego zdaniem będą one mogły się odbyć pod koniec czerwca lub w lipcu.

– Po deklaracji dwóch prezesów – pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i pana prezesa Jarosława Gowina – w tej chwili eksperci przygotowują propozycje zmian do przyjętej ustawy o wyborach prezydenckich – mówił w piątek na antenie TVN24 Stanisław Bukowiec. – W tych poprawkach, które zostaną zaproponowane, będziemy chcieli zgłosić Państwową Komisję Wyborczą jako tę instytucję, która będzie przeprowadzać wybory, będziemy chcieli również zgłosić takie poprawki, które zresztą postulowane były przez wiele ugrupowań, a które mają na celu zwiększyć transparentność, bezpieczeństwo i również tajność wyborów – wyliczał bocheński parlamentarzysta.

screen TVN24

– Takie propozycje będą zgłoszone i mam nadzieję, że opozycja, która do tej pory tylko krzyczała i protestowała przeciwko wszelkim propozycjom, które były składane przez obóz Zjednoczonej Prawicy, tym razem będzie współpracować – zaznaczył S. Bukowiec.

Prowadzący program Andrzej Morozowski zapytał o nazwiska ekspertów sugerując, że może okaże się, że to faktycznie osoby szanowane także przez inne opcje polityczne. Dopytywał też jak prace nad poprawkami będą wyglądały. – Czy „przejedzie walec i koniec”, czy też myśli pan, że uda się wypracować jakiś konsensus między opozycją, a większością parlamentarną?

Stanisław Bukowiec zapewnił, że nazwiska ekspertów pracujących nad poprawkami „na pewno będą przedstawione, gdy te propozycje zostaną dopracowane”. Dodał także: – Z natury rzeczy jestem optymistą i wierzę w to, że te propozycje, które zaprezentujemy w imieniu całego obozu Zjednoczonej Prawicy, będą również przyjęte przez inne ugrupowania dlatego, że one wychodzą naprzeciw również oczekiwaniom opozycji.

screen TVN24

W trakcie dyskusji padło także pytanie o ewentualne wprowadzenie głosowania przez internet. – To jest dobry pomysł, obawiam się tylko, czy nie będziemy mieli zbyt krótkiego czasu, żeby te regulacje były dobrze przygotowane. Ale wprowadzenie takiego systemu, aby można było w przyszłości głosować przez internet, to jest taki plan, który należy rozwijać – ocenił Stanisław Bukowiec.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X