R e k l a m a

Gdów. Ukradł 8 tys. zł z kasy organizacji charytatywnej

-

9 maja br. wieliccy kryminalni zatrzymali 41-latka, podejrzanego o włamanie do budynku katolickiej organizacji charytatywnej w gminie Gdów, z którego ukradł 8 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za usiłowanie kradzieży na terenie powiatu bocheńskiego.

Do włamania doszło kilka dni wcześniej – dyżurny komisariatu policji w Gdowie został o nim powiadomiony 5 maja. Włamywacza miał zauważyć jeden ze świadków, który na własną rękę próbował ująć złodzieja, jednakże ten wsiadł do samochodu i uciekł.

Jeszcze tego samego dnia, w jednej z miejscowości koło Gdowa, policjanci odnaleźli porzucony samochód, którym poruszał się sprawca. Kryminalni ustalili później, że złodziej porzucił auto, które należało do jego znajomego i autostopem pojechał do Krakowa. Wytypowanie podejrzewanego i jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu.

9 maja, w Krakowie, policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyźnie udowodniono dokonanie przestępstwa a także usiłowanie kradzieży, do którego doszło w kwietniu na terenie powiatu bocheńskiego.

Dzień później podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za dokonanie kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia