Kino REGIS kupi nowy projektor. Fotele też do wymiany

-

Miejski Dom Kultury kupi nowoczesny projektor do dużej sali Kina REGIS. Rozpisano już przetarg, a placówka zdobyła na tę inwestycję dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wsparcie finansowe z PISF wyniesie 161 500 zł. Przetarg obejmuje dostarczenie kompletnego zestawu cyfrowego do dużej sali Kina Regis wraz z jego montażem, uruchomieniem i zestrojeniem oraz szkoleniem kinooperatorów.

Wspomniany zestaw to projektor cyfrowy w standardzie DCI (rozdzielczość nie mniejsza niż 4K) o parametrach uwzględniających wyświetlanie projekcji 3D, odpowiedni serwer kinowy w standardzie DCI o pamięci min. 4TB netto oraz procesor wizyjny – skaler – do obsługi sygnałów wizyjnych z innych źródeł.

– Wciąż myślimy o wymianie foteli w dużej sali, choć sytuacja w kraju zmusza nas do ostrożnych kalkulacji i decyzji. Jeśli nie uda się kupić foteli w tym roku, to najpóźniej stanie się to na początku przyszłego – poinformowało kino w bieżącym numerze „Kroniki Bocheńskiej”.

Fot. kino.bochnia.pl

Tymczasem od 21 maja widzowie spragnieni filmów studyjnych będą mogli zobaczyć je nie wychodząc z domu. Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych, do którego należy kino Regis, postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL. Więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X