Wirtualna sala kina Regis. Start projektu MOJEeKINO.PL

-

Od 21 maja widzowie spragnieni filmów studyjnych będą mogli zobaczyć je nie wychodząc z domu. Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych wraz z kilkudziesięcioma kinami w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL.

Platforma zapewnia dostęp – póki co – do kilkudziesięciu filmów niedawno granych w kinach, ale też premier filmowych. Repertuar będzie systematycznie zmieniany i wzbogacany nie tylko o filmy, ale też o przeglądy i festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść na platformę MOJEeKINO.PL z listy kin wybierając swoje ulubione kino. Wybierając kino Regis część pieniędzy z biletu wróci do Bochni. Można też wejść z poziomu strony domowej kina. Bezpośredni link TUTAJ.

Cena biletu na film jest taka sama w całej Polsce, w każdym kinie tj. 15 zł. Start platformy: 21.05.2020, godz. 16.00.

Do momentu otwarcia kin platforma będzie miejscem, gdzie widz spragniony filmów studyjnych wciąż będzie miał do nich legalny dostęp. W dalszej perspektywie będzie dodatkowym polem życia filmu – zaraz po tym jak dany obraz zejdzie z ekranów kin – a nie będzie go jeszcze na tradycyjnym VOD czy na serwisach streamingowych.

MOJEeKINO.PL to bardzo świeży projekt, dlatego użytkownicy zachęcani są do sygnalizowania wszelkich problemów technicznych i… trzymania kciuków.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023