W sobotę i niedzielę intensywne opady deszczu

-

Synoptycy zapowiadają na sobotę i niedzielę w naszym regionie intensywne opady deszczu, które mogą doprowadzić do lokalnych podtopień. IMGW wydało żółty alert (ostrzeżenie 1. stopnia w 3-stopniowej skali).

W sobotę opady – jeszcze wówczas słabe – rozpoczną się około południa, by z biegiem dnia narastać. Według prognoz najmocniej będzie padać w nocy z soboty na niedzielę oraz przede wszystkim w niedzielę rano.

Synoptycy spodziewają się, że w Małopolsce w weekend spadnie w sumie kilkadziesiąt litrów wody na metr kwadratowy – najwięcej na południu województwa (w górach opady śniegu), natomiast w naszym regionie prognozuje się opad przez dwa dni rzędu 30-50 mm.

IMGW ostrzega, że w Małopolsce prognozowane opady mogą przyczynić się do wystąpienia wezbrań i lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych, szczególnie na mniejszych ciekach i w zlewniach górskich. Rzeki na tych terenach zostały już zasilone przez niedawne intensywne opady. Ich stany wody znajdują się obecnie głównie w strefie stanów średnich. W weekend możliwe jest wydanie ostrzeżeń hydrologicznych (przekroczenie stanów ostrzegawczych) dla tych obszarów.

Co słychać w pogodzie? Sprawdzaj na Bochnianin.pl/Pogoda

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X