Bochnia. Odpady segregowane będą odbierane częściej

-

W czwartek bocheńscy radni przegłosowali zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Bochni. Od stycznia 2021 roku odpady segregowane z budynków jednorodzinnych będą odbierane raz na dwa tygodnie, a nie – jak jest teraz – raz w miesiącu.

Mając na uwadze fakt, że dotychczas określona częstotliwość odbioru odpadów segregowanych dla zabudowy jednorodzinnej w praktyce okazała się niewystarczająca zachodzi potrzeba zmiany stosownych zapisów w regulaminie” – wyjaśniono w projekcie uchwały.

Nowe zasady będą obowiązywały dopiero od 1 stycznia 2021 r. Zmiana częstotliwości odbioru odpadów z budynków jednorodzinnych jest bowiem elementem przygotowań do przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Bochni. Obecna umowa z konsorcjum BZUK – Ekombud skończy się 31 grudnia 2020 r. Przetargu na nowego wykonawcę usługi można spodziewać się w czerwcu.

Wynik głosowania:

za (19): Marta Babicz, Jan Balicki, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Celina Kamionka, Marek Kania, Eugeniusz Konieczny, Bogdan Kosturkiewicz, Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Damian Słonina, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel;

wstrzymali się (2): Edward Dźwigaj, Anna Morajko.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X