R e k l a m a

ZDW rezygnuje z budowy zatok autobusowych na ul. Proszowskiej

-

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zrezygnował z budowy 4 problematycznych zatok autobusowych na ul. Proszowskiej w Bochni (DW 965). Taka decyzja podyktowana jest brakiem możliwości uzyskania decyzji administracyjnej w przewidzianym terminie oraz protestami społecznymi.

O proteście mieszkańców osiedla Proszowskie w Bochni pisaliśmy już na łamach Bochnianin.pl w listopadzie 2019 r. (link do tekstu TUTAJ). Mieszkańcy wystosowali petycję, która wyrażała ich protest wobec planów budowy zatok autobusowych na ul. Proszowskiej w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 965. Mieszkańców osiedla Proszowskie poparła Rada Miasta Bochnia, która przegłosowała apel o „modyfikację działań” (więcej informacji TUTAJ).

Teraz okazuje się, że problematyczne zatoki nie powstaną.

W związku z koniecznością zakończenia prowadzonej inwestycji do sierpnia 2020 roku została podjęta decyzja o ograniczeniu zakresu zadania inwestycyjnego o 4 problematyczne zatoki na ul. Proszowskiej w Bochni i zmniejszeniu wynagrodzenia ryczałtowego wykonawcy. Wykonanie zatok w umownym terminie nie jest możliwe ze względu na brak możliwości uzyskania, w odpowiednim czasie, decyzji administracyjnej umożliwiającej realizację tej części zadania, a także z uwagi na protesty społeczne przekazał portalowi Bochnianin.pl Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Prace modernizacyjne na ulicy Proszowskiej związane z wykonaniem nawierzchni zostaną zrealizowane do końca sierpnia 2020 roku przez wybranego już wykonawcę – dodał Dawid Gleń.

Rezygnacja z budowy zatok oznacza, że przystanki autobusowe na ul. Proszowskiej pozostaną w obecnej lokalizacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023