R e k l a m a

Bochnia. Szkoły dostały maile z groźbami ataków w czasie matur

-

Maile z groźbami wybuchów, strzelanin, gwałtów i ataków chemicznych trafiły do wszystkich szkół średnich w powiecie bocheńskim (z wyjątkiem CKZiU w Łapanowie). Po zeszłorocznych doświadczeniach szkoły i służby już od zeszłego tygodnia były gotowe, by takie zagrożenia szybko zweryfikować.

Emaile trafiały na skrzynki szkół już od wczoraj, w różnym czasie w ciągu nocy.

– Wszystkie nasze szkoły już od tygodnia są plombowane, włączony pozostaje alarm i jak dotychczas nie stwierdzono żadnych naruszeń bezpieczeństwa. Prowadzony jest monitoring osób wchodzących na teren szkoły oraz stan podwyższonego bezpieczeństwa – wyjaśnia Katarzyna Kępa-Hamuda z biura prasowego bocheńskiego starostwa. – Dyrektorzy poszczególnych placówek (również Dyrekcja CKZiU w Łapanowie) pozostają w kontakcie z policją, o sprawie poinformowane zostało także OKE.

Władze powiatu, którym podlegają szkoły średnie, otrzymały zalecenie koordynatora Centralnego Biura Śledczego Policji, aby nie ewakuować obiektów, bo pogróżki zostały ocenione jako niewiarygodne. Matury odbywają się normalnie.

Przypomnijmy, że podobne maile docierały do szkół w czasie matur rok temu. W maju uprzedzano, że także w tym roku zdarzenia mogą się powtórzyć.

Zobacz też: Za fałszywymi alarmami bombowymi w trakcie zeszłorocznych matur stoją rosyjskie specsłużby

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia