Dziś na Uzborni spektakl „Noc Świętojańska – święto miłości”

-

Na piątek 26 czerwca o godz. 21:30 w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni zaplanowano spektakl taneczny „Noc Świętojańska – święto miłości”. Wydarzenie będzie biletowane (liczbę widzów ograniczono do 150).

O pierwszej części spektaklu mówiono jeszcze bardzo długo. 10 lat temu na wiśnickiej scenie powstało plenerowe widowisko taneczne „Noc Świętojańska” . Już wtedy interpretacja słowiańskich obrzędów nocy Kupały nieco różniła się od już istniejących. Tego lata ten sam reżyser i choreograf przedstawia nową taneczną wersję sobótkowych obrzędów.

„Noc Świętojańska – święto miłości” poświęcona jest przede wszystkim żywiołom mającym oczyszczającą moc oraz celebracji miłości i radości. Głównym „językiem” ruchowym jest szeroko rozumiany taniec, odwołujący się do takich estetyk, technik i kodów ruchowych jak taniec modern jazz, taniec klasyczny, taniec nowoczesny, improwizacja czy sensual impro. Głównym celem reżysera jest poszukiwanie ruchowej prawdy i wyrazistości, a także relacji miedzy tancerzami.

Informacje o spektaklu:

  • reżyseria i choreografia – Paulina Czachor;
  • choreografia – Weronika Matras;
  • scenografia – Agata Załupska;
  • tancerze – Szkoła tańca Dance & Fitness house Bochnia oraz Loftodance Kraków.

Reżyser i choreograf spektaklu – Paulina Czachor – to tancerka z 10-letnim stażem, instruktor, choreograf oraz reżyser spektakli tanecznych, nieustannie poszukująca nowych inspiracji oraz doświadczeń artystycznych. Specjalizuje się w tańcu jazzowym, jednak ciągle próbuje innych, nowych technik tanecznych. Taniec to dla niej sposób na wyrażenie siebie. Eksperymentuje, tworzy i stara się przekazywać to co w tańcu najważniejsze.

Pełniła rolę reżysera oraz choreografa spektakli tanecznych takich jak: „Emotion”, „Noc świętojańska”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Oobe – przeżycia poza ciałem”, „Quasimodo – Dzwonnik z Notre Dame”, „Baby są jakieś dziwne” oraz „Tenorek w Krainie Bajek” wystawiony na wielkiej scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w Warszawie – w siedzibie słynnego zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 2016 roku grupa brała udział w spektaklu chrześcijańskim „Nowe Zycie” na Światowych Dniach Młodzieży w Stalowej Woli.

Choreograf – Weronika Matras – swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2009 r. Pasją zaraziła ją instruktorka Paulina Czachor. Szkoliła się pod kątem różnych styli tanecznych, biorąc udział w spektaklach takich jak „Alicja w krainie czarów”, „Kopciuszek” „Coco”. Cały czas podąża za poszukiwaniem nowych doświadczeń w tańcu i kreowania nowych emocji poprzez ruch. W każdym stylu szuka innych przeżyć artystycznych. Kreatywność i twórczość to zdecydowanie jej mocne strony, dlatego też tym razem wystąpi w roli choreografa jednej ze scen spektaklu.

Bilety w cenie 10 zł będą dostępne w sklepie online dance&fitness house (link TUTAJ). Ich liczba jest ograniczona do 150.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023