R e k l a m a

Zdemolowali wiaty przystankowe. Oskarżeni staną przed sądem

-

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie zniszczenia wiat przystankowych na terenie gmin Żegocina, Trzciana i Drwinia ustalili i zatrzymali trzech sprawców tych przestępstw. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Na przełomie czerwca i lipca ubr.  na terenie gmin: Żegocina, Trzciana i Drwinia nieznani sprawcy zniszczyli kilka wiat przystankowych rozbijając konstrukcje wykonane ze szkła i pleksi. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów wydziału kryminalnego z Bochni ustalono i zatrzymano osoby odpowiedzialne za ten akt wandalizmu.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 18, 20 i 24 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu bocheńskiego.

Dalsze czynności z ich udziałem dowiodły, że w czerwcu i lipcu 2019 roku to właśnie oni wspólnie zniszczyli konstrukcje wiat przystankowych. Do rozbijania szyb używali m.in. butelek, klucza do kół, metalowego haka liny holowniczej, a także potrafili podłożyć petardę, która po detonacji rozerwała i doprowadziła do zapalenia się konstrukcji przystanku wykonanej z tworzywa sztucznego – wylicza Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poszkodowane gminy wyceniły straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Akt oskarżenia podejrzanych mężczyzn trafił już do sądu, gdzie sprawa zostanie rozpoznana przez tamtejszy wydział karny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia