Bochnia. 27-latek z zarzutami za uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany

-

Mieszkaniec Bochni został zatrzymany po tym, jak policjanci znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości marihuany. Oprócz posiadania ściętych i wysuszonych liści tej rośliny mężczyzna prowadził również uprawę zabronionych konopi w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili, że na jednej z bocheńskich posesji prowadzony jest proceder uprawy nielegalnych konopi indyjskich. Ponadto policjanci przypuszczali, że w domu zamieszkałym przez 27-latka może znajdować się duża ilość gotowego do użycia narkotyku w postaci suszu marihuany.

Aby zweryfikować posiadane informacje kryminalni udali się na miejsce, gdzie zastali 27-letniego mieszkańca posesji. W trakcie przeszukania pomieszczeń domu policjanci ujawnili kilka worków z suszem marihuany o łącznej wadze 0,8 kg, a także 18 krzewów konopi indyjskich w zróżnicowanej fazie wzrostu.

– Plantacja zlokalizowana była na poddaszu domu w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu wyposażonym w oświetlenie wspomagające rozwój roślin – wyjaśnia Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Kryminalni zabezpieczyli susz, krzewy oraz nasiona konopi i sprzęt, który 27-latek wykorzystywał do uprawy marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury w Bochni. Usłyszał zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty dozorem Policji. Decyzję w sprawie podejrzanego podejmie sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 27-latkowi grozi kara do 10 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X