Sejm przegłosował bon turystyczny. Bukowiec był przeciw? „To błąd techniczny”

-

W miniony piątek Sejm przegłosował ustawę ustanawiającą bon turystyczny 500 zł. Posłowie byli w tej sprawie niemal jednomyślni – tylko 16 z nich zagłosowało „przeciw”. Wśród nich było – co zaskakujące – 6 parlamentarzystów PiS, w tym poseł z Bochni Stanisław Bukowiec. Ten ostatni tłumaczy jednak, że popiera ustawę, a podczas głosowania doszło do błędu technicznego.

– Podczas głosowania nastąpił błąd techniczny, a mój głos został zapisany jako „przeciw” zamiast „za”. Fakt ten zgłosiłem od razu marszałek sejmu – wyjaśnia Stanisław Bukowiec w rozmowie z Bochnianin.pl, przypominając że posiedzenia Sejmu wciąż odbywają się ze względu na epidemię systemem zdalnym. I zapewnia: – Popieram ustawę wspierającą branżę turystyczną.

Bon turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Co to jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje, tak aby jak najszybciej wspomóc branżę turystyczną.

Jak działa?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Dla kogo?

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Gdzie będzie można wykorzystać bon?

Bon będzie można wykorzystać w Polsce.  Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej. Koordynuje je Polska Organizacja Turystyczna:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023