Wywiesiła banner Trzaskowskiego, dostała anonim: „Jak wy się Boga nie boicie reklamować zboczeńca”

-


Mieszkanka gminy Trzciana (powiat bocheński), która powiesiła na swojej posesji banner wyborczy kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, dostała anonim z żądaniem usunięcia plakatu. Sprawę opisał Onet.pl.

Portal opublikował zdjęcie odręcznie napisanego listu, który przyszedł pocztą od „mieszkańców gminy i parafii”. Poniżej pełna treść (PISOWNIA ORYGINALNA).

„My mieszkańcy Gminy Trzciana żądamy kategorycznie natychmiast usunięcia plakatu Rafała Trzaskowskiego ze swojej posesji i domu jest to obrzydliwe. Jak wy się Boga nie boicie reklamować wroga Kościoła Katolickiego, komunistę ateistę i zboczeńca który móg by Polskę naszą ukochaną Ojczyznę nareszcie wolną, doprowadzić do strasznego nieszczęścia i tragedi.

Przeciesz w tym domu była modlitwa i Patriotyzm a przyszedł człowiek który wszystko zrujnował za parę groszy jak Judasz. Młodziesz przychodzi do domu, pyta kto mieszka w tym domu obklejom Trzaskalskim to jest człowiek który nie kocha swojej Ojczyzny nie zna przeszłości, jest na usługach szatana.

Mieszkańcy Gminy i Parafii”

Jak podaje Onet, baner wisiał na ogrodzeniu posesji już przed pierwszą turą, ale dopiero w ostatnich dniach wywołał zaskakującą dla kobiety reakcję. Portal cytuje jej ocenę sytuacji: – Nie wiem, czy to jest jedna osoba, czy więcej osób. Poczułam się jak ktoś, kogo próbuje się zastraszyć czy w jakiś sposób zaszczuć. W mojej miejscowości ponad 70 proc. mieszkańców to wyborcy obecnego prezydenta (…) Jak widać ta osoba powinna się podciągnąć z ortografii – i nie tylko. Jeżeli tam jest mowa o Kościele katolickim, to powinna się przede wszystkim podciągnąć z miłości do bliźniego – nie osądzać innych, żeby samemu nie być osądzonym.

Kobieta zwraca także uwagę, że wyborcy Rafała Trzaskowskiego nie powinni dać się zastraszyć, ani zaszczuć. – Powinniśmy normalnie mówić o tym, że mamy inne poglądy – bez żadnej złości, z miłością do bliźniego. My też jesteśmy z Kościoła katolickiego i może też Kościół powinien zrobić w tym kierunku, żeby ludzi uczyć miłości bliźniego – podsumowała.

Południe powiatu bocheńskiego to region, w którym od lat Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na bardzo duże poparcie w każdych kolejnych wyborach. W gminie Trzciana w I turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosowało 2281 osób (72,7%), a na Rafała Trzaskowskiego 241 osób (7,7%). W sąsiedniej gminie Żegocina poparcie dla urzędującego prezydenta sięgnęło 77%. Przed I turą głośno było o księdzu z Łąkty Górnej (gm. Żegocina), który na kazaniu nawiązywał do debaty prezydenckiej, nazywając 9 z 10 jej uczestników „idiotami” i „kłamcami” (czytaj TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X