Bochnia. Nietrzeźwy kierowca chciał przeparkować samochód i spowodował kolizję

-

Prawie 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który spowodował kolizję na osiedlowym parkingu w Bochni. Policję wezwał mężczyzna, którego auto zostało uszkodzone.

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 czerwca na os. Panorama (przy ul. Brzeźnickiej), policja otrzymała zgłoszenie o godz. 16:35. Z ustaleń poczynionych przez wysłany na miejsce patrol wynika, że 44-letni kierowca chciał przeparkować auto na zwolnione miejsce, po drodze zahaczył jednak i zarysował zaparkowany samochód marki mazda, w którym siedział kierowca. – Ten wysiadł, by wyjaśnić sytuację, a gdy nabrał podejrzeń co do trzeźwości kierowcy fiata punto, zawiadomił policję – relacjonuje rzecznik prasowy KPP Bochnia.

Policjanci przebadali sprawcę kolizji alkotesterem stwierdzając prawie 2,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Pozostałe z możliwych konsekwencji to zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz kara finansowa (świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023