Gmina Bochnia pozyskała 0,6 mln z Funduszu Dróg Samorządowych

Gmina Bochnia pozyskała 0.6 mln z Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi gminnej w Pogwizdowie (droga przy szkole). Wartość planowanej inwestycji opiewa na 1 mln zł.

Zakres planowanych prac będzie obejmował: wykonanie podbudowy, nawierzchni asfaltowej, pobocza, rowów oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Warto przypomnieć, iż Gmina Bochnia obecnie realizuje już zadanie współfinansowane również z Funduszu Dróg Samorządowych, a mianowicie remont drogi gminnej w miejscowości Baczków (droga przy szkole). Wartość inwestycji to 232 tys. zł. ,w tym pozyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 140 tys. zł. Zakres robót obejmuje: wymianę podbudowy, wykonanie nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej, uzupełnienie poboczy, regulację wysokościową studzienek oraz oznakowanie poziome.

– To kolejne środki zewnętrzne pozyskane w ostatnich latach na poprawę infrastruktury drogowej. Bardzo mnie to cieszy, bowiem potrzeby związane z remontami dróg, czy ich przebudową są wciąż duże. Dziękuję panu Wiesławowi Krajewskiemu, Posłowi na Sejm RP, za zaangażowanie w pozyskaniu przez Gminę Bochnia tak znacznych środków finansowych – mówi Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia.

Niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu gmina przystąpi do realizacji inwestycji, aby przed końcem roku mieszkańcy mogli się poruszać po bezpiecznej i komfortowej drodze.

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do ubiegania się o środki finansowe z FDS na remont dróg gminnych w Zatoce oraz Stanisławicach.

Najnowsze

Bochnia. Ronnie Ferrari i piknik nad Rabą – ZDJĘCIA, WIDEO

Niedzielny piknik w ośrodku TKKF "Raba" był zwieńczeniem pierwszego etapu rozpoczętej dwa miesiące temu akcji "Jedziemy nad Rabę". Organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne,...

Bochnia kupi większościowe udziały w kamienicy przy ul. Szewskiej 1?

Właściciel większości udziałów w kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni zaproponował miastu sprzedaż swojej części (27/40) za 700 tys. zł. Możliwe,...

Bochnia. Prokuratura umorzyła śledztwo związane z realizacją prac rewitalizacyjnych w centrum

Prokuratura Rejonowa w Brzesku umorzyła śledztwo związane z realizacją prac rewitalizacyjnych w centrum Bochni. O decyzji śledczych poinformowała "Gazeta Krakowska".

Niedziela. Możliwe burze z gradem

Upalny weekend mogą zwieńczyć burze - IMGW wydało ostrzeżenia 1 stopnia dla niemal całego kraju. W naszym regionie synoptycy...

BKS przed sezonem. W niedzielę start rozgrywek

W ten weekend BKS Bochnia, po prawie 10 – miesięcznej przerwie, zainauguruje sezon IV ligi. Pierwszym rywalem będzie -  w wyjazdowym spotkaniu...
22,228FaniLubię
815ObserwującyObserwuj
X