Dni Otwartych Winnic w Chronowie – ZDJĘCIA

-

Pięć winnic leżących na Małopolskim Szlaku Winnym uczestniczy w tegorocznej edycji Dni Otwartych Winnic, które rozpoczęły się w minioną sobotę. Liczbę gospodarstw ograniczono z powodu pandemii koronawirusa. W niedzielę specjalne spotkanie odbyło się w winnicy w Chronowie (gmina Nowy Wiśnicz).

W trakcie plenerowego spotkania uczestnicy (trzeba było się wcześniej zapisać) mogli zwiedzić winnicę i zapoznać się z uprawą winorośli, jak również wysłuchać interesującej prelekcji dotyczącej historii winiarstwa w Małopolsce i obecnego stanu ponad 30 małopolskich winnic wygłoszonej przez Wojtka Bosaka.

Dodatkowo, co było prawdziwą wisienką na torcie, można było uczestniczyć w degustacji chronowskich win, o których niezwykle zajmująco opowiadali Ania i Michał – właściciele winnicy.

W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną uczestnicy zobowiązani zostali do przestrzegania obowiązujących reżimów sanitarnych, co nie przeszkodziło w dobrej zabawie w niezwykle malowniczej scenerii jak również ożywionych dyskusjach na temat serwowanych win.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023