Nowy Wiśnicz. Dwóch mężczyzn pobiło 16-latka

-

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie Nowego Wiśnicza. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 i 44 lat, którzy w trakcie bójki mieli spowodować obrażenia ciała u 16-latka.

W nocy z piątku na sobotę 25 lipca w miejscowości Nowy Wiśnicz dwóch mężczyzn pobiło 16-letniego mieszkańca gminy Nowy Wiśnicz. W wyniku tego zdarzenia 16-latek doznał obrażeń w postaci rozcięcia naskórka głowy i szyi – poinformowała w rozmowie z Bochnianin.pl Dominika Półtorak, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji, a następnie przedstawiono im zarzuty z art. 158 kodeksu karnego (udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia). Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Ze względu na dobro prowadzonego postępowania policja nie udziela informacji na temat motywu działania mężczyzn. Ustalane będzie m.in. czy sprawcy posługiwali się niebezpiecznym narzędziem.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Wszelkie pozostałe okoliczności, w tym przesłuchania świadków, będą precyzowały czy doszło do użycia niebezpiecznego narzędzia. Na obecną chwilę zarzut nie opiera się o użycie niebezpiecznego przedmiotu – dodała Dominika Półtorak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023