R e k l a m a

Dzień Otwarty w CKZiU w Łapanowie – ZDJĘCIA

-

W środę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie odbył się Dzień Otwarty. Wydarzenie zorganizowano z myślą o tegorocznych absolwentach szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu miała możliwość zwiedzenia budynków szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach zapewnionych przez organizatorów.

Bogaty i różnorodny program obejmował blok zajęć warsztatowych przygotowanych przez uczniów wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Prezentacje w formie ćwiczeń, gier, quizów, pokazów, konkursów i degustacji pozwoliły zainteresowanym na poznanie praktycznych aspektów poszczególnych zawodów.

Podczas Dnia Otwartego odbyła się również IX Edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Jury biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworów przyznało następujące miejsca:

1. miejsce:
Faustyna Gołdas z Zespołu Szkół w Królówce.

2. miejsca:
Agnieszka Nowakowska z Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych, Magdalena Satoła z Publicznego Gimnazjum Janusza Kuliga w Łapanowie,
Natalia Wielgus z Zespołu Szkół w Królówce.

3. miejsca:
Szymon Stalmach ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie,
Aleksandra Olipra ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali uczniowie ze szkół w Tarnawie, Starym Wiśniczu, Królówce, Siedlcu i Nieszkowicach Małych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra logiczna MAGIC – ESCAPE – MATMA stworzona na wzór popularnych escape roomów. Uczniowie nie musieli wydostawać się z zamkniętego pomieszczenia, lecz finalnie otworzyć sejf z ukrytą w nim nagrodą dla drużyny. Zadanie to było nie lada wyzwaniem, bo aby otworzyć sejf należało wcześniej małymi krokami przechodzić kolejne etapy znajdując potrzebne przedmioty, otwierając zamki szyfrowe, rozwiązując zagadki logiczne, czy też łamać kody starożytnych Egipcjan lub ludu Hindi.

Podczas zabawy uczniowie mogli przypomnieć i poćwiczyć wybrane zagadnienia z tematyki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalisty, a przede wszystkim doskonalić współpracę w grupach. Najlepszą drużyną okazali się siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Łapanowa. Na drugim miejscu była drużyna Szkoły Podstawowej z Jaroszówki, a miejsce trzecie zdobyli gimnazjaliści z Łapanowa.

W czasie Dnia Otwartego rozegrano także Turniej Towarzyski w Piłce Halowej Chłopców i Dziewcząt.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia