Powiat szuka chętnych do pracy w szpitalu, DPS-ie i ZOL-u

-

Sytuacja na terenie powiatu bocheńskiego dotycząca rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 jest dynamiczna i tak naprawdę nikt nie umie przewidzieć jak długo jeszcze potrwa. Dlatego zabezpieczając się przed brakiem zapewnienia opieki medycznej urzędnicy przygotowali specjalną platformę, na której mogą zarejestrować się osoby chętne do pracy w placówkach medycznych i placówkach opieki społecznej (tj. Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej, czy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy).

Sytuacja związana z zarażeniem się w kwietniu części personelu w Domu Pomocy Społecznej w Bochni pokazała z jak trudną sytuacją trzeba było się zmierzyć. Zapewnienie ciągłości opieki nad podopiecznymi w pewnym momencie stało pod znakiem zapytania. Jednak po apelu skierowanym do społeczeństwa zgłosili się wolontariusze, którzy takiej opieki nie bali się podjąć. – Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji. Dlatego szukamy pracowników, którzy w kryzysowej sytuacji nawiążą z nami współpracę – zwracają uwagę urzędnicy bocheńskiego starostwa.

Kogo szukamy? Przede wszystkim szukamy osób chętnych do pracy, medyków, ratowników medycznych, studentów, ale też ludzi, którzy nie posiadają przeszkolenia medycznego. Przede wszystkim szukamy osób, które będą w stanie odnaleźć się w trudnej sytuacji za odpowiednie wynagrodzenie i po uprzednim przeszkoleniu – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Przygotowano specjalny formularz, dzięki któremu powstanie baza osób. Co trzeba zrobić ? Wystarczy wejść na stronę i zarejestrować się – link TUTAJ.

W przypadku dodatkowych pytań można kontaktować się pod numerem telefonu 883 687 558.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X