Miasto kupi kamienicę przy ul. Szewskiej 1?

-

Podczas czwartkowej sesji rady miasta burmistrz Bochni Stefan Kolawiński poinformował, że wpłynęła do niego oferta zakupu kamienicy przy ul. Szewskiej 1. Aby stać się właścicielem obiektu miasto musiałoby wyłożyć 3 mln zł.

Skomplikowana sytuacja prawna i pożar

Kamienica przy ul. Szewskiej 1 w Bochni ma skomplikowaną sytuację prawną. W latach 2009-2010 sąd nakazał Bochni wydać nieruchomość głównemu właścicielowi, ale do dziś nie doszło do przekazania nieruchomości. Poza tym właścicielami kilku mieszkań są osoby prywatne.

Pożar kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni (2 czerwca 2018 r.).

Stan nieruchomości uległ znaczącemu pogorszeniu po pożarze dachu, do którego doszło 2 czerwca 2018 r. Rodziny z dwóch lokali na poddaszu nie miały szans na powrót do swoich mieszkań. Dach obiektu wymaga odbudowy.

Propozycja zakupu

O propozycji zakupu nieruchomości burmistrz Stefan Kolawiński poinformował podczas czytania sprawozdania z działalności za okres od ostatniej sesji. Najpierw przeczytał jedno zdanie dotyczące tego tematu: – „Przedstawiono mi ustną ofertę możliwości zakupu kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni”.

Następnie rozwinął ten wątek.

Rozmawiałem z jedną z osób, które są współwłaścicielami tejże kamienicy i otrzymałem możliwość skonsultowania z państwem zakupu kamienicy przy ul. Szewskiej 1 za 3 mln złotych powiedział burmistrz Stefan Kolawiński zwracając się do radnych.

Poddaję to pod państwa rozwagę, żebyście podeszli z troską do ewentualnej możliwości zakupu tej kamienicy. Z tego co wiem informacja ta ma szerszy krąg zainteresowanych. Więc jeżeli rada miasta zdecydowałaby o zakupie tej nieruchomości to należałoby decyzję w tej sprawie podjąć szybko – zaznaczył Stefan Kolawiński.

Komentarz burmistrza

Mój osobisty komentarz jest taki, że cena za tę nieruchomość jest – w moim przekonaniu – wygórowana. Nie ma precyzyjnej możliwości wykorzystania tego obiektu na cele komunalne. Natomiast nakłady, dotyczące zakupu oraz późniejszego remontu, musielibyśmy ponieść bardzo duże. Zwrot poniesionych nakładów trwałby bardzo długo albo wręcz byłby nie do osiągnięcia – stwierdził burmistrz Stefan Kolawiński.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

Starosta Bocheński spotkał się z przedstawicielem Komisji Europejskiej

Starosta bocheński Adam Korta gościł w miniony weekend Marię Galewską przedstawiciela Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wizyty starosta przedstawił kilka inwestycji i...

Czwartek: Koncert charytatywny w II LO

Serdecznie zapraszamy w czwartek na wagary do II LO. Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym pod hasłem:„Poczuj wagarów zew, przyjdź...

PRACA w Contimax dla: Kucharz oraz Elektryk

Firma Contimax S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska pracy: Kucharz Zakres obowiązków przygotowanie...

Oferta pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w Gminie Rzezawa

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rzezawie.

Najmłodsi strzelcy z bocheńskiego „Promienia” wśród najlepszych w kraju

Mikołaj Brzegowy i Mateusz Polek wywalczyli trzecie miejsca w finale „Strzelania w Sieci”. W strzelaniach sportowych dla najmłodszej kategorii...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

21mar10:0013:00Koncert charytatywny w II LOMarek Piekarczyk

24mar18:00Piłka ręczna 2. liga

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar20:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

17,886FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
X