R e k l a m a

Kłaj. Ośrodek nad Rabą już otwarty – zobacz WIDEO z drona

-

W środę w samo południe oficjalnie otwarto ośrodek rekreacyjno-sportowy stworzony w dawnej żwirowni nad Rabą na granicy Kłaja i Targowiska. Są tu plaże piaszczysta i trawiasta, boiska do siatkówki, zielona siłownia, park linowy, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, a w centralnie położonym budynku zlokalizowano prysznice, przebieralnie i toalety.

W gminnym ośrodku działać będzie także strzeżone kąpielisko – ale z powodów formalnych dopiero od przyszłego sezonu.

– Odbiór inwestycji nastąpił w roku 2022 r. natomiast zgodnie z przepisami prawa wodnego organizator kąpieliska wnioskuje o wyznaczenie kąpieliska i umieszczenie w ewidencji kąpielisk funkcjonujących na terenie gminy najpóźniej do 31 grudnia każdego roku poprzedzającego sezon kąpielowy, w którym ma być otwarte kąpielisko. W związku z faktem, iż odbiór inwestycji oraz przekazanie placu budowy od wykonawcy nastąpiło 15 marca, sezon kąpielowy będzie wyznaczony dopiero od przyszłego roku – wyjaśnia gmina w komunikacie.

Wejście na teren ośrodka i większość atrakcji będą darmowe. Płatne będzie tylko wypożyczanie rowerów wodnych i kajaków oraz korzystanie z parku linowego – wyjaśnił w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” wójt Kłaja Zbigniew Strączek.

Ośrodkiem „Dolina Raby” zarządza gminna spółka Wodociągi Gminy Kłaj. Kompleks jest ogrodzony, oświetlony, na jego terenie działa monitoring. Od dziś centrum będzie czynne codziennie w godz. 10-18 (ale możliwe, że jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to godziny otwarcia zostaną skorygowane).

Gmina Kłaj w zagospodarowanie dawnej żwirowni nad Rabą zainwestowała 4,1 mln zł (połowę środków pozyskano z funduszy unijnych przeznaczonych na rewitalizację terenów poprzemysłowych).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia