Nożna. Nieudana dla BKS inauguracja ligi w meczu z Wierchami

-

W niedzielę 9 sierpnia BKS Bochnia rozpoczął zmagania w IV lidze w sezonie 2020/21. Bochnianie w pierwszym spotkaniu gościli w Nowy Targu, gdzie grali przeciwko Wierchom Rabka – Zdrój. Niestety, Bocheńskiemu nieudało się zwycięsko zainaugurować sezon i podopieczni Janusza Piątka przegrali 2:1.

Strzelanie dla drużyny gospodarzy rozpoczął Łukasz Dudzik, który w 26 minucie wykorzystał zagranie Sebastiana Świerzbińskiego. Strzelec bramki w pierwszej połowie był jednym z aktywniejszych zawodników i w tej części spotkannia mógł jeszcze przynajmniej raz trafić do siatki, ale nie udało mu się to. Po pierwszych 45 minutach było więc 1:0 dla Wierchów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 51 minucie podwyższyli prowadzenie, a konkretnie uczynił to Dudzik, który dobił strzał Michała Czubina. Drugie trafienie dla zespołu z Rabki obudziło nieco bochnian, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 67 minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Mateusz Kasprzyk. Niestety, mimo prób Bocheński nie zdołał trafić do siatki i starcie zakończyło się porażką BKS 2:1.

Podopiecznych Janusza Piątka czeka teraz spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu z LKS Trzcianą 2000. Jeżeli chodzi o ligę, to w następnej kolejce BKS podejmie na własnym terenie Watrę Białkę Tatrzańską.

Wierchy Rabka – Zdrój – BKS Bochnia 2:1 (1:0)

Bramki: 26’, 51’ Łukasz Dudzik – 67’ Mateusz Kasprzyk

Składy:

Wierchy: Krzysztof Pieszek – Daniel Chochliński (72’ Rafał Kościelniak), Jakub Jędrzejowski, Sebastian Świerzbiński, Mateusz Uchroński, Mariusz Zubek (65’ Norbert Myrda), Tomasz Dudek, Michał Czubin, Michał Banik (86’ Przemysław Luberda), Łukasz Dudzik (74’ Łukasz Pazurkiewicz), Tomasz Ciećko

Rezerwowi: Wasyl Żuk, Bartłomiej Głowa, Bartłomiej Traczyk

BKS: DamianSzydłowski – Arkadiusz Budzyn (80’ Łukasz Sikora), Bartłomiej Chlebek, Mateusz Kasprzyk, Mariusz Łyduch, Jan Mazur, Jakub Pasiut (72 Jakub Kleszcz), Tomasz Rachwalski, Ernest Świętek, Mirosław Tabor (55’ Aliba Lando), Jarosław Ulas (60’ Nathan Berturol)

Rezerwowi: Mateusz Cieśla, Kacper Musiał, Filip Korta

Kartki: 15’ Jędrzejowski, 23’ Świerzbiński, 59’ Dudzik, 59’ Budzyn, 77’ Myrda, 89; Pieszek, 90+3’ Ciećko, 90+3’ Dudek (wszystkie żółte)