R e k l a m a

Tenis: Podwójny brąz dla Wojciecha Kasperskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów

-

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie zorganizowane na kortach Europejskiego Centrum Tenisa w podwarszawskiej miejscowości Mysiadło, okazały się udane dla Wojtka Kasperskiego. 18-letni uczeń I LO w Bochni zajął w grze singlowej 3. miejsce, a dodatkowo w parze z Szymonem Kielanem z Pabianic w grze deblowej również 3. miejsce.

Do rywalizacji w kategorii do 18 lat przystąpiło w sumie 112 tenisistek i tenisistów z całej Polski. Bochnianin zapowiadał jeszcze przed turniejem, że jego celem jest miejsce w strefie medalowej.

W grze singlowej był rozstawiony z numerem 2. W 1/32 ograł pewnie Mateusza Cisło 6:2,6:2. W 1/16 Kasperski pokonał Patryka Stokowskiego 6:3, 6:1.

W ćwierćfinale stanął przed dużym wyzwaniem. Jego rywalem był Witold Konopko z AT Angelique Kerber Puszczykowo. Po pełnej emocji walce Wojtek zagrał świetny mecz wygrywając 6:4, 7:5. Tym samym zapewnił sobie medal i awansował do półfinału. Po bardzo zaciętym meczu przegrał ze swoim deblowym partnerem Szymonem Kielanem 5:7,3:6, który finalnie wygrał cały turniej.

W zawodach gry podwójnej juniorów wystąpiło 32 zawodników (16 par) Duet Wojtek Kasperski i Szymon Kielan rozstawieni byli z „dwójką”. Na otwarcie wygrali z parą Miłosz Sroka (MKT Stalowa Wola)/Patryk Stokowski ( WKT Mera Warszawa) 6:4,6:4. W ćwierćfinale pokonali parę Maciej Ziomber (KS Górnik Bytom)/Wojciech Szczęsny (Klub Miedzieszyn Warszawa) 6:4,7:6 (1). W półfinale ulegli w super tie-breaku zawodnikom z AT Angelique Kerber Puszczykowo Witold Konopko/Albert Chudy 4:6, 6:0, [11:13].

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia