R e k l a m a

Bochnia. Jest umowa z wykonawcą ostatniego odcinka KN-2

-

W piątek burmistrz Bochni Stefan Kolawiński podpisał umowę z wykonawcą ostatniego odcinka tzw. KN-2, czyli nowej drogi łączącej ul. Turkowskiego z ul. Armii Krajowej (ok. 800 m). Jak już informowaliśmy inwestycję za ponad 7,2 mln zł zrealizuje konsorcjum firm z Zawady i Bochni.

Wykonawcami inwestycji będzie konsorcjum firm: P-BUD Przemysław Birkowski, R-BUD Firma Usługowo-Transportowo-Handlowa Ryszard Birkowski, Firma Usługowo-Handlowa MONTER Artur Kasprzyk.

Koszt inwestycji to 7 257 357,94 zł. Zadanie będzie realizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Bochnia pozyskała dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych (prawdopodobnie będzie to ok. 3,4 mln zł).

Droga ma być gotowa do końca października 2021 roku.


Ostatni etap budowy KN-2 dotyczy nowego odcinka drogi o długości ok. 800 m od ul. Turkowskiego do ul. Armii Krajowej.

Orientacyjny przebieg III etapu KN-2. Na niebiesko zrealizowany ostatnio odcinek od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego, a na czerwono planowany fragment od ul. Turkowskiego do ul. Brodzińskiego. Źródło: Google Maps

W ramach projektu planowane są rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pieszych i kierowców: chodnik wraz ze ścieżką rowerową, wyniesienie nawierzchni skrzyżowania ul. Nowy Świat z KN-2 wraz ze strefą zamieszkania w kierunku osiedla Niepodległości.

Dodatkowo zaprojektowano: na wysokości pętli autobusowej przejście dla pieszych z kierunku zachód – wschód wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu, co zapewni dostęp komunikacyjny bezpośrednio z KN-2 na teren osiedla, oświetlenie drogowe na całym odcinku, aktywne znaki D-6, malowanie grubowarstwowe, przejścia dwukolorowe oraz punkty odblaskowe w jezdni.

Zaprojektowano również przekładki istniejącej infrastruktury podziemnej będącej w kolizji z nową jezdnią asfaltową. Ponadto przewidziano do wykonania zbiorniki wód opadowych wraz z regulatorami przepływu, których zadaniem jest ograniczenie kumulacji wody opadowej i jej retencjonowanie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia