R e k l a m a

Już wiadomo co z dziećmi. Przedszkole Nr 2 zostanie w całości przeniesione do budynku SP nr 7

-

Władzom miasta udało się znaleźć chyba najlepsze z możliwych w tej kryzysowej sytuacji rozwiązań. Miejskie Przedszkole Nr 2, którego siedziba kilka dni temu została zamknięta z powodu fatalnego stanu technicznego budynku, zostanie w całości przeniesione do znajdującej się po sąsiedzku (na tym samym osiedlu) Szkoły Podstawowej Nr 7.

To oznacza, że koncepcje przenoszenia grup przedszkolaków do innych placówek na terenie miasta są już nieaktualne. Wszystkie dzieci (108) znajdą miejsce w nowej siedzibie. Podobnie jak dotychczasowy personel przedszkola. Nikt nie straci pracy.

– Całość przedszkola zostanie przeniesiona do szkoły nr 7 na okres kiedy będziemy gromadzić siły i środki oraz przygotowywać dokumentację dotyczącą najpierw rozbiórki, a potem odbudowywania przedszkola – wyjaśnia w rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Stefan Kolawiński.

Informacje o takim rozwiązaniu przekazano w środę pracownikom placówki. Dziś rozpoczęła się już przeprowadzka i przewożenie mebli – potrwa ona także jutro.

– Przedszkole w nowej lokalizacji powinno zafunkcjonować od początku przyszłego tygodnia – dodaje gospodarz Bochnia.

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano spotkanie władz miasta z rodzicami przedszkolaków z „Dwójki”.

Placówkę na osiedlu Niepodległości zamknięto niespodziewanie w poniedziałek. Przyczyną jest fatalny stan techniczny budynku, grożący katastrofą budowlaną. Według eksperta nawet kosztowny remont obiektu może nie zapewnić jego trwałego bezpiecznego użytkowania. Zaleca więc rozbiórkę. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia