R e k l a m a

Bochnia. Ewakuacja w „czerwonej kamienicy”. Potrzebne prace zabezpieczające

-

Mieszkańcy czterech mieszkań w tzw. „czerwonej kamienicy” przy ul. Floris w Bochni otrzymali w piątek zalecenie ewakuacji. W budynku prowadzone będą prace zabezpieczające, bo jedna ze ścian „nie wygląda najlepiej”.

Obiekt położony przy ul. Floris w Bochni ma kilkuwiekową historię. Dawno nie wykonywano gruntownego remontu całego budynku. Ostatnio prowadzono tu prace budowlane na parterze i zauważono pęknięcia na ścianie od strony ul. Fischera.

To właśnie z tego powodu zlecono wykonanie ekspertyzy stanu technicznego nieruchomości. W piątkowe przedpołudnie po wykonaniu wstępnych oględzin budynku ekspert zalecił ewakuację. Nie jest to więc oficjalna decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – administratorzy wolą jednak „dmuchać na zimne”, a w piątek po południu poinformowali o sprawie nadzór budowlany. PINB stosowną kontrolę przeprowadzi po weekendzie.

Ekspert zalecił prace, które będą polegały na stabilizacji ściany i powiedział wprost: do czasu wykonania prac stabilizacyjnych, czyli zabezpieczenia budynku, dobrze byłoby, aby mieszkańców nie było w mieszkaniach podczas wykonania tych prac. Ta ściana nie wygląda najlepiej… – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Tomasz Wieczorek, administrator z Bocheńskich Zakładów Usług Komunalnych (część lokali w tym budynku należy do miasta, a zdecydowana większość jest w prywatnych rękach).

Prace stabilizacyjne zostały już zlecone (chodzi m.in. o wykonanie podpór). Możliwe, że zostaną wykonane w ciągu kilku dni. Do tego czasu mieszkańcy nie powinni przebywać w obiekcie.

Ewakuację zalecono tylko dla czterech mieszkań znajdujących się od strony ul. Fischera.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia