R e k l a m a

Bochnia. Mieszkańcy „czerwonej kamienicy” mogą wrócić do swoich lokali

-

Po dwóch tygodniach mieszkańcy czterech mieszkań w tzw. „czerwonej kamienicy” przy ul. Floris w Bochni mogą wracać do swoich lokali. W budynku zakończono prace stabilizacyjne, które zapewniają bezpieczeństwo.

Przypomnijmy: w piątek 18 września mieszkańcy czterech mieszkań w tzw. „czerwonej kamienicy” otrzymali zalecenie ewakuacji. Na ścianie od strony ul. Fischera zauważono pęknięcia i ekspertyza wykazała, że przebywanie w tej części nieruchomości jest niebezpieczne (pisaliśmy o tym jako pierwsi TUTAJ).

Prace stabilizacyjne zostały już zakończone i po dwóch tygodniach mieszkańcy mogą wrócić do swoich lokali.

Wczoraj dostaliśmy pozytywną opinię od specjalistów o możliwym powrocie. Budynek nadaje się już do zamieszkania w części mieszkalnej, czyli na I i II piętrze, za wyjątkiem lokalu usługowego na parterze – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Tomasz Wieczorek, administrator z Bocheńskich Zakładów Usług Komunalnych.

Mieszkańcy muszą jeszcze poczekać na ponowne podpięcie gazu. – Chcieliśmy dzisiaj uruchomić gaz, ale wymogiem gazowni jest wykonanie próby szczelności, którą mam nadzieję, że uda się wykonać w poniedziałek – stwierdził Tomasz Wieczorek.

Dalsze kroki zostaną wskazane w szczegółowej ekspertyzie, która powinna być gotowa za kilka tygodni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia